Wyszukiwarka
EWA BARAŃSKA zmarła 26-06-2017

Z ogromnym smutkiem żegnamy wyjątkowego człowieka, świetną pisarkę, o przenikliwym racjonalnym umyśle, pełną dobroci i współczucia dla ludzi, wspomagającą innych, mimo własnej cięźkiej choroby, oddaną przyjaciółkę, kochającą matkę i uwielbianą babcię.

 

Rodzina i przyjaciele

Wizyt:
Dzisiaj 3Wszystkich: 12714

BLOG

 • Dobro ponad piękno

  2014-10-12 15:45

  Jeśli kiedykolwiek w życiu myślałam o pisaniu książek, to tylko po to, by przemycić w nich ideę, że nic bardziej nie zasługuje na miłość niż dobro.

   Dlaczego? Bo dobro przegrywa z pięknem.  Już jako młoda dziewczyna znałam sporo wspaniałych ludzi o szlachetnych charakterach i złotych sercach, którzy przegrywali jednak z kretesem z urodziwymi łajdakami. Najczęściej na rynku matrymonialnym.

  Piękno, tak jak diament, wymaga szlifu, lecz jako brylant przeistacza się w źródło pożądania dostępne tylko wybrańcom. 

  czytaj więcej »
 • O radości ze starości

  2014-10-04 20:07

  Jak ogólnie wiadomo życie emocjonalne człowieka, a szczególnie kobiety, jest sterowane przez hormony. Po różnych częściach naszego ciała są porozrzucane gruczoły, którymi steruje jakiś wewnętrzny zegar. Według lekarzy jest to mało romantyczne podwzgórze mózgu, ale niech tam. Jak zwał, tak zwał.  Z zewnątrz wygląda to tak: w określonych odstępach czasu ród niewieści zalewa fala związków chemicznych tylko po to, by manipulować ich fizjologią i emocjami.  Rozumiem kontrolną rolę hormonów przy funkcjonowaniu  narządów takich jak nerki czy trzustka, normalizacji poziomu insuliny bądź wapna we krwi. Dobrze, niech stosowne gruczoły zawiadują wzrostem i snem,  ale wolałabym sama zachować kontrolę nad swoimi uczuciami. 

  Tymczasem w życiu każdej dziewczyny, najczęściej w okresie kiedy jeszcze nie zmądrzała, a już przestała słuchać rodziców, do krwi uwalniana jest ogłupiająca gonadotropina, estrogeny, i inne hormonalne sterowniki. Następnie wiadome owoce  „grzechów młodości” uaktywniają kolejną falę oksytocyny, prolaktyny i jakiejś  fenyloetyloaminy, co skutkuje pozarozumowym ogłupieniem na punkcie potomstwa.

  czytaj więcej »
 • O deprecjacji poprzez zaszufladkowanie

  2014-09-21 18:21

  Kiedy zaczęłam pisać książki, głównie dla młodzieży lecz nie tylko, to sądziłam, że z łatwością nadążę za zmianami językowymi. Niestety, coraz częściej otrzymuję sygnały, że tak nie jest, a wytykają mi to zarówno wybitni znawcy literatury jak i młodzi czytelnicy. Nieustannie słyszę: Twoje dialogi są zbyt inteligentne; Dzisiaj małolaty mówią inaczej; Zapomniałaś, że piszesz dla pokolenia SMS, czyli wymieniającego informacje szybko i skrótowo...

  czytaj więcej »
 • Nareszcie znów mam swoją stronę i swój blog

  2014-09-11 13:19

  Nareszcie znów mam swoją stronę i swój blog. Zawsze uważałam, że inauguracja musi być wyjątkowo uroczysta, tymczasem ja w ogóle nie mam pomysłu, co z tej okazji napisać. Spróbuję zacząć od informacji o mojej nowej książce – „Powrót Julii”, która jest kontynuacją powieści „Nie odchodź Julio”...

  czytaj więcej »
 • Dodaj link do:
 • wykop-pl
 • facebook.com