Wyszukiwarka
NOWA KSIĄŻKA
milosc-pauli-a.jpg

Powieść dla młodzieży, (Wyd. KLIN, Warszawa 2016)

Właśnie ukazała się moja najnowsza powieść dla młodzieży. Jest to historia siedemnastoletniej Pauli Aster, która marzy o karierze aktorki...

Wizyt:
Dzisiaj 5Wszystkich: 11882

BO TO SIĘ ZWYKLE TAK ZACZYNA...

BLOG » BO TO SIĘ ZWYKLE TAK ZACZYNA...

2017-02-26 23:28

Według słownika medycznego nerka ma kształt fasoli, wielkość zaciśniętej pięści i jest narządem układu moczowo-płciowego pełniący rolę wydalniczą. Tylko lekarze wiedzą, jaka jest rola nerek w funkcjach płciowych, bo przeciętny zjadacz chleba wie, że nerki produkują mocz. Niektórzy orientują się jeszcze, gdzie leżą. Dodam od siebie, że nerki jako takie nie bolą, toteż kiedy któregoś dnia zacznie nas boleć głowa, podskoczy ciśnienie, bądź poczujemy zmęczenie, lekarz pierwszego kontaktu w tych objawach najczęściej rozpozna przemęczenie lub przeziębienie. Czasem zaczynają nam puchnąć nogi, wtedy wiadomo, winien jest siedzący tryb życia. Trzeba więcej chodzić, a jeszcze lepiej biegać. Do głowy nam nie przychodzi, że może to być pierwszy krok w poważne kłopoty zdrowotne.

Ponadto sikanie jest tak samo powszechną czynnością jak oddychanie, toteż zdrowemu człowiekowi rzadko chce się dociekać, dlaczego nerki produkują mocz. Nie obchodzi nas za bardzo, ile tego moczu powinno być. Nawet gdy zaczynamy zbyt często korzystać z ubikacji, jesteśmy bardziej skłonni przypisywać to podziębionemu pęcherzowi niż chorym nerkom. W każdym razie na tym etapie radzimy sobie z objawami gripexem, apapem i ewentualnie ograniczaniem ilości spożywanych napojów. A tymczasem powolutku i metodycznie choroba robi swoje.

C.d.n.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz