Wyszukiwarka
EWA BARAŃSKA zmarła 26-06-2017

Z ogromnym smutkiem żegnamy wyjątkowego człowieka, świetną pisarkę, o przenikliwym racjonalnym umyśle, pełną dobroci i współczucia dla ludzi, wspomagającą innych, mimo własnej cięźkiej choroby, oddaną przyjaciółkę, kochającą matkę i uwielbianą babcię.

 

Rodzina i przyjaciele

Wizyt:
Dzisiaj 3Wszystkich: 12714

DO ŁUKASZA GRABARZA

BLOG » DO ŁUKASZA GRABARZA

2016-12-31 17:51

Twój list z noworocznymi życzeniami jest tak sympatyczny, że grzechem byłoby zostawić go bez odzewu, a ponieważ nie zostawiłeś Swojego adresu, odpowiadam na forum. Oczywiście pamiętam i Ciebie, i Twój wywiad ze mną, chociaż przez niedopatrzenie nie pogratulowałam Ci wygranej, ale robię to teraz:

ZROBIŁEŚ TO ŚWIETNIE. GRATULUJĘ I ZAPEWNIAM, ŻE Z TEGO POWODU (wciąż) CZUJĘ SIĘ USATYSFAKCCJONOWANA

Autor w opowiadane historie wkłada maksimum intelektu, serca i talentu, dlatego najwyżej ceni sobie chociażby najskromniejszy dowód, że wysiłek ten nie trafia w próżnię. Każdy, kogo jakikolwiek utwór literacki zaintrygował, skłonił do refleksji, a szczególnie poddał myśl, żeby zapytać autora: dlaczego opowiedział akurat tę historię, ile prawdy zawarł w fabule i z jakich powodów w ogóle pisze, staje się dla niego bratnią duszą.

Trudno wypowiadać się w imieniu ogółu pisarzy, ale najprawdopodobniej większość z nich doskonale pamięta osoby, które przeprowadzały z nimi wywiady. Ja pamiętam wszystkie. Ciebie też. Mam nadzieję, że z nastaniem wiosny znajdzie się sporo okazji do spotkania. Poza tym zawsze możesz zatelefonować, aby po prostu porozmawiać.

Kończąc, jeszcze raz życzę Tobie oraz wszystkim Twoim bliskim szczególnie udanego Nowego Roku i zachęcam do lektury moich książek.

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz