Wyszukiwarka
EWA BARAŃSKA zmarła 26-06-2017

Z ogromnym smutkiem żegnamy wyjątkowego człowieka, świetną pisarkę, o przenikliwym racjonalnym umyśle, pełną dobroci i współczucia dla ludzi, wspomagającą innych, mimo własnej cięźkiej choroby, oddaną przyjaciółkę, kochającą matkę i uwielbianą babcię.

 

Rodzina i przyjaciele

Wizyt:
Dzisiaj 3Wszystkich: 12714

JAK ROZBIEGAĆ CHOROBĘ

BLOG » JAK ROZBIEGAĆ CHOROBĘ

2017-05-25 00:01

To nie jest tak, że podczas choroby człowiek jest zdany tylko na lekarzy, wrednych szefów i sąsiadów ironistów. Wręcz przeciwnie. Dopiero wtedy widzi, jak wielu ma przyjaciół i oddanych znajomych. Co prawda działa to na zasadzie: Dobra, dobra, niech ci będzie, że tusza to choroba. I tak pomożemy ci wrócić do normy. Każdy ma w swoim otoczeniu jakąś wysportowaną koleżankę, która widząc nieruchawą grubaskę, ma ochotę ukłuć ją szpilką w tyłek, żeby zmusić do żwawszych ruchów. Te wysportowane osoby zazwyczaj prowadzącą zdrowy tryb życia i są przekonane, że ze zdrowiem jest jak z przykurczem, czyli każdą chorobę trzeba rozbiegać.

- Ubierz dresik, potruchtamy sobie po parku i od razu poczujesz się lepiej – namawia, a my ulegamy, by nie wyjść na niewdzięcznika. W tej sytuacji gadanie o duszności, kołataniu serca, czy innych trudnościach mija się z celem, a człowiek zaczyna wierzyć, że starczy mu kondycji aby jakoś to przetrzymać.

W moim przypadku park był blisko, lecz zanim do niego doszłam, już miałam dość, a gdy dotruchtałam do najbliższej ławki, sapałam jak lokomotywa. Niestety, nie dane mi było odpocząć. Przejęta rolą trenerki kumpela chwyciła mnie za rękę i wykrzykując tempo raz, raz, raz… pociągnęła za sobą. Kiedy otworzyłam oczy, jakiś przemiły emeryt robił mi masaż serca… a może sztuczne oddychanie. Nieważne, najważniejsze, że przeżyłam.

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz