Wyszukiwarka
EWA BARAŃSKA zmarła 26-06-2017

Z ogromnym smutkiem żegnamy wyjątkowego człowieka, świetną pisarkę, o przenikliwym racjonalnym umyśle, pełną dobroci i współczucia dla ludzi, wspomagającą innych, mimo własnej cięźkiej choroby, oddaną przyjaciółkę, kochającą matkę i uwielbianą babcię.

 

Rodzina i przyjaciele

Wizyt:
Dzisiaj 3Wszystkich: 12714

JAK WYCENIAĆ ZASŁUGI KANDYDATÓW NA COKOŁY

BLOG » JAK WYCENIAĆ ZASŁUGI KANDYDATÓW NA COKOŁY

2017-01-26 01:39

Jak zauważył Federick Forsyth zwycięzcy zawsze mają rację. Ale jak to jest ze zwycięzcą, który ma wspólnego wroga ze słabeuszem? Czy słabszy powinien odczuwać wdzięczność chociażby za to, że ten silny realizując swoje cele przy okazji rozwiązał jego problem?

Pytania z pozoru są proste, ale nie wtedy, gdy spróbuje się odpowiedzieć na przykładzie historii Polski. Otóż, prawdę mówiąc, przez blisko 5 lat 2 wojny światowej my, zniewolony przez Hitlera naród, nie zdołaliśmy wywalczyć wolności. Dopiero gdy uczynili to inni, wyzwalając przy okazji Polskę, zreflektowaliśmy się, że nie o taką wolność nam chodziło.

Zwycięzca zwycięzcą, ale racja musi być po naszej stronie – chciałoby się zacytować Leonię Pawlak. No i zebraliśmy się w sobie, by w ramach patriotycznego protestu walczyć z zastępczym wrogiem, czyli spaliliśmy chłopa, który wziął ziemię z reformy rolnej, albo oddał państwu zboże w ramach kontyngentu, albo zastrzeliliśmy wracającego z wojny żołnierza, bo walczył w niewłaściwej armii, albo coś w tym stylu. Cel? Rzecz jasna wzniosły: Wielka trójka ponownie zbierze się w Jałcie i spełni polskie warunki: Rosjanie pozbierają swoich poległych żołnierzy i wraz z nimi wyniosą się z naszego świętego kraju; Specjalny samolot przywiezie do Warszawy rząd, który uciekł w 1939 r.

Cóż, nie wyszło, ale my Polacy takich kochamy. Jest teraz komu stawiać pomniki i dokopywać tym, którzy wyzwalali Polskę z niewłaściwej strony. A takiego Jaruzelskiego można nawet wykopać, zerwać mu dystynkcje i odebrać ordery.

Może nadeszła pora na opracowanie jakiejś bezstronnej instrukcji ustalającej, według jakich kryteriów weryfikować kandydatów na pomniki. Szczególnie tych, którzy walczyli z bronią w ręku.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz