Wyszukiwarka
NOWA KSIĄŻKA
milosc-pauli-a.jpg

Powieść dla młodzieży, (Wyd. KLIN, Warszawa 2016)

Właśnie ukazała się moja najnowsza powieść dla młodzieży. Jest to historia siedemnastoletniej Pauli Aster, która marzy o karierze aktorki...

Wizyt:
Dzisiaj 5Wszystkich: 11882

Kamila

Twórczość » Kamila

powieść dla młodzieży, (Wyd. Telbit, Warszawa 2006)

      Uczniowie dobrego liceum, do którego nie każdy gimnazjalista jest w stanie się dostać, tworzą różnorodną, ale zgraną paczkę. Są w niej indywidualności, ale i szare myszki. Jedną z nich jest Kamila. Dziewczyna nosi w sobie tajemnicę, której klasa woli nie zauważać.

Zawsze na uboczu, wciąż sama, niezrozumiana i odsunięta. Powoli jednak otwiera się przed koleżanką z ławki. Co zrobi dziewczyna z zaufaniem, którym została obdarzona?

Powieść Kamila porusza tematy zazwyczaj spychane przez społeczeństwo na margines, a zarazem w pewien sposób sensacyjne. Przemoc w rodzinie, płacz maltretowanej rodziny za ścianą, bieda, trzymanie dziecka pod kloszem, w końcu samobójstwo - co jakiś czas opinią publiczną wstrząsają doniesienia prasowe, pojawiają się pytania, gdzie była rodzina, dlaczego nie pomogli nauczyciele, nie interweniowali sąsiedzi, czemu kobieta zgadzała się na przemoc męża tyrana, co sprawiło, że człowiek stał się potworem.

Potrzeba dużego talentu, zrozumienia, delikatności, aby tę tematykę przenieść na niwę literatury i nie spłycić jej przy tym, nie napisać kolejnej schematycznej, trochę wynaturzonej opowiastki.

Autorce udało się stworzyć dzieło, które porusza czytelnika, zmusza do przemyśleń, z pewnością pomoże młodzieży zrozumieć ich rówieśników, a rodzicom w porę spostrzec problemy dorastających dzieci.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz