Wyszukiwarka
EWA BARAŃSKA zmarła 26-06-2017

Z ogromnym smutkiem żegnamy wyjątkowego człowieka, świetną pisarkę, o przenikliwym racjonalnym umyśle, pełną dobroci i współczucia dla ludzi, wspomagającą innych, mimo własnej cięźkiej choroby, oddaną przyjaciółkę, kochającą matkę i uwielbianą babcię.

 

Rodzina i przyjaciele

Wizyt:
Dzisiaj 3Wszystkich: 12714

O mnie

                   Ewa Barańska, właściwie Stanisława Barańska – (ur. dawno, dawno temu, za górami, za lasami, pod czeską granicą, czyli w Krzyżkowicach na Opolszczyźnie)...           Ewa Barańska w Wikipedii

Jako zdeklarowany mól książkowy wiem, że w literaturze najnudniejsze są życiorysy pisarzy, więc zachowując wierność własnym przekonaniom, ograniczę się do najistotniejszych faktów mojej burzliwej egzystencji, by nie wyszło, że lekceważę Adresatów. Z doświadczenia wiem, że wielu moich bardzo młodych Czytelników na widok mój lub daty moich urodzin zaczyna wątpić, czy mam chociażby zielone pojęcie o ich problemach i zainteresowaniach. W tej sytuacji dołączam kilka zdjęć na dowód, że też byłam kiedyś dzieckiem, podlotkiem i młodą kobietą, i zapewniam, że w moim wieku lepiej pamięta się pierwszą randkę, niż to gdzie zostawiło się okulary.

Każdy pisarz na każdym spotkaniu autorskim jest pytany, dlaczego został pisarzem. Mnie do złapania za pióro przymusiła choroba. Zwyczajny człowiek wyrwany z normalnego życia, uwolniony od obowiązków, oderwany od codziennej rutyny, odcięty od tradycyjnego życia towarzyskiego, pozbawiony pracy i skazany na bezczynność, poszukuje recepty na nowe życie.

Ponieważ ani wykształcenie chemika i specjalisty od inżynierii środowiska, ani uprawnienia przewodnika turystycznego, ani solidne doświadczenie na stanowisku urzędnika państwowego nie nadawały się do kontynuacji w nowej rzeczywistości, bez głębszego przekonania wzięłam udział w konkursie Wydawnictwa Telbit na powieść dla młodzieży. Opisałam historię Kamili, licealistki, która popełniła samobójstwo. Ku mojemu zaskoczeniu powieść ta została wyróżniona, wydana i trafiła na listę najlepiej sprzedających się książek dla nastolatków. Współpraca z Telbitem trwała siedem lat i zaowocowała dziesięcioma tytułami zawierającymi najważniejsze treści warte, moim zdaniem, by przekazać je Czytelnikom. Każdy może je znaleźć między okładkami moich książek.

Serdecznie zapraszam do lektury – Ewa Barańska

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com