Wyszukiwarka
EWA BARAŃSKA zmarła 26-06-2017

Z ogromnym smutkiem żegnamy wyjątkowego człowieka, świetną pisarkę, o przenikliwym racjonalnym umyśle, pełną dobroci i współczucia dla ludzi, wspomagającą innych, mimo własnej cięźkiej choroby, oddaną przyjaciółkę, kochającą matkę i uwielbianą babcię.

 

Rodzina i przyjaciele

Wizyt:
Dzisiaj 3Wszystkich: 12714

SOLARNA PĘTLA

BLOG » SOLARNA PĘTLA

2017-01-04 21:31

Zawsze w okolicy Nowego Roku wyobrażam sobie Ziemię dolatującą do tego punktu na orbicie Słońca, z którego rok wcześniej rozpoczęła ostatnią wędrówkę, chociaż rzecz jasna wiem, że jest to rozumowanie błędne, gdyż droga ta nie ma kształtu elipsy, tylko spirali. Ponadto jest to jazda bez trzymanki z prędkością220 km/sek. Przeliczanie jaką trasę przebyłam w ciągu całego życia przerosło moją cierpliwość, a poza tym uznałam, że ta liczba za bardzo mnie postarzy, więc odpuściłam sobie. Za to przyszedł mi do głowy doskonały pomysł. Otóż gdyby zestresowani codziennością ludzie, choć na chwilę oderwali się wyobraźnią od kilku piędzi gruntu pod stopami i spojrzeli na siebie z perspektywy kosmosu, zobaczyliby, że ich problemy są tak mikroskopijne, że ich po prostu nie ma. Gdyby ktoś potrzebował więcej wielkich liczb do zminimalizowania powodów swych zmartwień, służę pomocą.

Niezależnie od powyższych refleksji z okazji nadchodzącego Roku wszystkim moim Znajomym i Czytelnikom, bez względu na okoliczności i stan zdrowia, życzę dobrego samopoczucia.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz