Wyszukiwarka
EWA BARAŃSKA zmarła 26-06-2017

Z ogromnym smutkiem żegnamy wyjątkowego człowieka, świetną pisarkę, o przenikliwym racjonalnym umyśle, pełną dobroci i współczucia dla ludzi, wspomagającą innych, mimo własnej cięźkiej choroby, oddaną przyjaciółkę, kochającą matkę i uwielbianą babcię.

 

Rodzina i przyjaciele

Wizyt:
Dzisiaj 3Wszystkich: 12714

Żegnaj Jaśmino

Twórczość » Żegnaj Jaśmino

- powieść dla młodzieży, (Wyd. Telbit, Warszawa 2008)

- scenariusz filmowy na konkurs (Hartley-Merrill 2010)

Jaśmina jest licealistką, którą natura hojnie obdarzyła talentem i urodą. Dom dał jej miłość, zasady moralne i... niezbyt mocne poczucie własnej wartości. Pragnęła tylko akceptacji nowego środowiska, być na topie, dobrze się bawić, kochać i być kochaną, a z podsuwanym usłużnie narkotykiem znikała gdzieś nieśmiałość i kompleksy.

Nigdy nie chciała popaść w nałóg. Była przekonana, że wszystko ma pod kontrolą, tymczasem niepostrzeżenie dla siebie szybko przekracza kolejne granicę, poza którymi nie rozróżnia się już dobra od zła, niegodziwość powszednieje, sumienie traci wrażliwość, nieprawość staje się sposobem na życie, i gdzie nawet okrutna zbrodnia nie przywołuje do opamiętania.

Za czyny popełnione w nierzeczywistym świecie narkotycznych oparów karę wymierza świat realny. Jaką cenę zapłaci Jaśmina? 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz